Adresa: Erbenova 32, 613 00 Brno
Dostupné parkování před budovou

Recepce: +420 773 520 511
E-mail: recepce@stomatologie-erbenova.cz

Analgosedace

Můžete však patřit mezi ty, pro které je jakékoliv ošetření velice stresující. Na Vaše přání tak můžeme ošetření provést v tzv. řízené sedaci (neboli analgosedaci). Jde o farmakologicky navozený stav, kdy jsou odstraněny pocity strachu a utlumeno vnímaní bolesti.

Ošetření tak prospíte, nebudete si jej pamatovat a strach ze zubaře je pryč!

Podávané léky jsou bezpečné, díky krátkodobému účinku se dají dávkovat individualně každému pacientovi dle jeho potřeby zklidnění. Ošetření je přítomen vždy náš zkušený anesteziolog, který dohlíží na bezproblémový průběh.

Co byste měli vědět a udělat před analgosedací:

 1. Před zákrokem 6 hodin nejíst, 2 hodiny nepít.
 2. Ráno před výkonem si malým douškem vody zapijete všechny Vámi dlouhodobě užívané či zubním lékařem ordinované léky. O všech lécích které užíváte informujte lékaře. Pokud jste si ráno vzali lék na uklidnění – také informujte lékaře.
 3. Pokud kouříte, prosím omezte několik dní před výkonem kouření a nejméně den před výkonem nekuřte vůbec.
 4. Před anestezií nepoužívejte lak na nehty, znemožnil by Vaše monitorování během výkonu (je vhodné mít odlakovaný alespoň jeden nehet).
 5. K ošetření přicházejte pohodlně oblečeni, nejlepší je volné oblečení s krátkým rukávem – nám usnadníte monitoraci a vy sami se budete cítit pohodlně.
 6. Po výkonu zůstanete nejméně 30 minut v ordinaci, kde vás bude sledovat náš anesteziolog.
 7. Domů vás pro vaši bezpečnost můžeme propustit jen v doprovodu další osoby. Zajistěte si prosím doprovod a odvoz (nejlépe autem). Po zákroku můžete mít pocit mírné ospalosti a ne zcela jisté chůze, cestování hromadnou dopravou tak není vhodné.
 8. Minimálně 24 hodin po výkonu nesmíte řídit motorová vozidla.
 9. Doporučujeme si v den výkonu neplánovat žádné důležité schůzky, právní jednání a činnosti vyžadující pozornost a soustředěnost.
 10. Ošetření, které jsme schopni v analgosedaci provádět, by nemělo trvat déle než jednu hodinu.
 11. Pro vlastní výkon a nekomplikovaný průběh sedace je důležitý dobrý zdravotní stav. Dojde-li u Vás k náhlé změně zdravotního stavu, nachlazení, teplota, onemocnění dýchacích cest, informujte prosím neprodleně lékaře a budete přeobjednáni.

Vyšetření pacienta a jeho zdravotního stavu:

K bezpečné sedaci je nutné, aby se náš anesteziolog předem seznámil s Vaším zdravotním stavem. Proto Vám bude předložen k vyplnění tzv. anesteziologický dotazník. Jak takový dotazník vypadá a jaké otázky Vás čekají se můžete podívat ZDE.