Adresa: Erbenova 32, 613 00 Brno
Dostupné parkování před budovou

Recepce: +420 773 520 511
E-mail: recepce@stomatologie-erbenova.cz

Stomatochirurgie

Naši zubní lékaři mají mnohaleté zkušenosti z fakultních nemocnic, vyučují studenty stomatologie a dovedou si poradit s jakoukoliv situací.

Obor, který se zabývá chirurgickými zákroky v dutině ústní, což může zahrnovat jak měkké tkáně (např. dásně) tak chrup. Mezi nejčastější důvody k chirurgickému zákroku v dutině ústní patří:

Odstranění zubů modrousti (“trhání osmiček”)

Zákrok, o kterém jste určitě slyšeli nejvíce, a který vyvolává zbytečné obavy, je extrakce zubů moudrosti neboli “trhání osmiček”. Jedná se o třetí molár (tedy “stoličku”) který vyrůstá až v pozdějším věku (18-26 let) nebo i později.

Pokud je však potřeba k extrakci přistoupit, obavy u nás nejsou na místě.

Jak probíhá extrakce zubů moudrosti?

Zákrok probíhá vždy v lokální anestezii a vy tak neucítíte nic jiného než tupý tlak. Naši lékaři jsou odborníci na svém místě a pracují také na Klinice ústní, čelistní a obličejové chirurgie Fakultní nemocnice Brno, kde se setkávají s těmi nejobtížnějšími případy téměř denně. Je velmi pravděpodobné, že během několika minut bude Vaše “osmička” venku.

Několik dní po zákroku může být nepříjemných, ale při dodržování pokynů Vašeho lékaře se opravdu není čeho bát.

POUČENÍ PRO PACIENTY PO STOMATOCHIRURGICKÉM VÝKONU

Máme smlouvy se všemi zdravotními pojišťovnami v ČR a základní výkony jsou proto hrazené z Vašeho zdravotního pojištění.

Nadstandartní výkony a další péče je poté zpoplatněna dle našeho Ceníku a jakékoliv další podrobnosti Vám rád sdělí některý z lékařů našeho týmu.