Adresa: Erbenova 32, 613 00 Brno
Dostupné parkování před budovou

Recepce: +420 773 520 511
E-mail: recepce@stomatologie-erbenova.cz

Implantologie

Někdy může být zub a jeho kořen poškozen natolik, že běžné metody ošetření selhávají. V ten moment přicházejí ke slovu zubní implantáty, které jednoduše řečeno nahradí chybějící kořen zubu. Jde vlastně o umělý kořen zubu, na který pak můžeme jednoduše upevnit korunku, můstek či snímací protézu.

Pro koho jsou vhodné zubní implantáty?

Řada rizikových faktorů jako silné kouření, malá hustota kosti nebo špatná ústní hygiena mohou možnost zavedení implantátů ovlivnit. V dnešní době ale mají i pacienti s těmito rirzikovými faktory velkou šanci na úspěšné ošetření. Podmínkou náhrady zubu implantátem je vždy perfektní a bezproblémová spolupráce pacienta s naším implantologem a důsledné dodržování jeho rad a pokynů. Doporučujeme navštěvovat dentální hygienu, aby nedocházelo k zánětu dásní. Zubní implantáty Vám pak mohou při dobré péči vydržet celý život.

Máme smlouvy se všemi zdravotními pojišťovnami v ČR a základní výkony jsou proto hrazené z Vašeho zdravotního pojištění.

Kolik stojí zubní implantát?

Nadstandartní výkony a další péče je poté zpoplatněna dle našeho Ceníku a jakékoliv další podrobnosti Vám rád sdělí některý z lékařů našeho týmu.

Jak dlouho implantáty vydrží?

Jak dlouho takový implantát vydrží, můžete ovlivnit vy sami. Tak jako u původních zubů je třeba dbát na důkladnou ústní hygienu a chodit na pravidelné kontroly k zubaři. Případná špatná hygiena dutiny ústní a zánětlivé procesy paradontu totiž mohou způsobit až vyloučení zubního implantátu.

Jak probíhá ošetření?

Ošetření provádí zubní lékař, který do vaší čelisti zavede implantát na místo odstraněného zubu. Tento implantát má tvar malého šroubku, který se během následujících týdnů vhojí a sroste s původní tkání. Na něj se nasadí pilíř, který již vystupuje z dásně. A právě na tento pilíř se následně upevňuje umělý keramický zub, kterému se říká korunka. Na první pohled ji od ostatních zubů nerozeznáte. Je pevná při skusu a má tu výhodu, že se nekazí.

Bolí to?

Bolesti se při tomto běžném zubním zákroku nemusíte bát. Vše se provádí v podmínkách, které zajistí každá běžná ordinace zubního lékaře. Zavedení jednoho implantátu může trvat asi čtvrt hodiny a před jeho začátkem se používá místní injekční znecitlivění.

Jak o implantáty pečovat?

Tak jako u vašich zubů, budete-li u implantátů dodržovat pravidelnou a důkladnou ústní hygienu, vydrží vám mnohem déle. Vyplatí se zvolit správný zubní kartáček a doplnit jeho používání o další pomůcky, které si vyberete dle konkrétní náhrady a anatomie vašeho chrupu. Pořídit si můžete například mezizubní či jednosvazkové kartáčky a také ústní vodu či zubní nit. Vhodnost konkrétních pomůcek pro péči o vaši dutinu ústní konzultujte se svým lékařem nebo dentálním hygienikem. Pravidelně navštěvujte jak zubního lékaře, tak ordinaci zubní hygieny. S jejich pomocí můžete předejít zánětu dásní, který má negativní vliv na životnost vašeho zubního implantátu.