https://www.traditionrolex.com/18

Dentální hygiena – Stomatologie Brno

Adresa: Erbenova 32, 613 00 Brno
Dostupné parkování před budovou

secure and buy great quality aaawatchreplica.com.32 mm rolex gmt master ii mens 126710bkblso automatic silver tone in black ceramic are presented to you.

Recepce: +420 773 520 511
E-mail: recepce@stomatologie-erbenova.cz

Dentální hygiena

Zubní hygiena jako prevence vzniku onemocnění dutiny ústní

Prevence je bez nadsázky tím nejdůležitějším aspektem v celé stomatologické péči. Základním prostředkem, jak ke správné prevenci podstatně přispět, jsou pravidelné návštěvy u dentální hygienistky. Dentální hygiena slouží mimo jiné jako prevence vzniku častých onemocnění dutiny ústní, jakými jsou zubní kaz, zánět dásní a parodontóza. Pokud již některým z těchto onemocnění trpíte, pak právě vyšetřením dentální hygienistkou budou tato onemocnění včas diagnostikována a úspěšně léčena. Tím se vyhnete pozdějším závažnějším komplikacím, které jsou často spojeny s bolestí a vysokou finanční náročností.

Hygienická instruktáž

Nedílnou součástí dentální hygieny je také tzv. 'hygienická instruktáž', při které s Vámi dentální hygienistka nacvičí efektivní techniku čištění zubů, poradí Vám s výběrem vhodného zubního kartáčku a zvolí pro Vás ideální velikost mezizubních kartáčků. Kromě výše zmíněných výkonů se s dentální hygienistkou můžete poradit o výběru kvalitních přípravků pro péči o dutinu ústní (zubní pasty, zubní gely, ústní vody,...) a dalších dentálních pomůcek (solo kartáček, zubní nit, elektrické zubní kartáčky,...).

Na věku nezáleží

Dentální hygiena je důležitá jak pro děti a dospívající, tak pro dospělé. V každém věku existuje riziko vzniku onemocnění dutiny ústní. Ačkoliv základní princip prevence onemocnění je v každém věku totožný, určité odlišnosti jsou pro jednotlivé etapy života rozdílné a mohou být také stěžejním faktorem pro zamezení vzniku komplikací.

Dentální hygiena u dětí
Dentální hygiena u dospívajících
Dentální hygiena v dospělosti
Dentální hygiena v těhotenství
Dentální hygiena a zubní implantáty

 

Příspěvky zdravotních pojištoven na dentální hygienu

111 VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ POJIŠŤOVNA Pouze pro těhotné ženy - příspěvek na dentální hygienu + pomůcky pro DH Až 1000Kč
201 VOJENSKÁ POJIŠŤOVNA Příspěvek pro všechny klienty, pouze na dentální hygienu 400Kč/rok
211 MINISTERSTVO VNITRA Příspěvek jen pro děti do 18 let 500Kč
207 OBOROVÁ POJIŠŤOVNA Příspěvek na dentální hygienu v rámci bodů VITAKARTY 192 – 1158 Kč pomůcky
553 – 4590 Kč hygiena
205 PRŮMYSLOVÁ POJIŠŤOVNA Příspěvek na dentální hygienu v rámci programu BONUS PLUS 500 Kč
213 REVÍRNÍ BRATRSKÁ POJIŠŤOVNA Příspěvek na DH od věku 7let a výše. Podmínka elektron. přístup 500 Kč

Neváhejte a objednejte se na první návštěvu dentální hygieny. Máme smlouvy se všemi zdravotními pojišťovnami v ČR a základní výkony jsou proto hrazené z Vašeho zdravotního pojištění.

Nadstandartní výkony a další stomatologická péče je poté zpoplatněna dle našeho Ceníku a jakékoliv další podrobnosti Vám rád sdělí některý z lékařů našeho týmu.