Adresa: Erbenova 32, 613 00 Brno
Dostupné parkování před budovou

Recepce: +420 773 520 511
E-mail: recepce@stomatologie-erbenova.cz

Dentální hygiena

Zubní hygiena jako prevence vzniku onemocnění dutiny ústní

Prevence je bez nadsázky tím nejdůležitějším aspektem v celé stomatologické péči. Základním prostředkem, jak ke správné prevenci podstatně přispět, jsou pravidelné návštěvy u dentální hygienistky. Dentální hygiena slouží mimo jiné jako prevence vzniku častých onemocnění dutiny ústní, jakými jsou zubní kaz, zánět dásní a parodontóza. Pokud již některým z těchto onemocnění trpíte, pak právě vyšetřením dentální hygienistkou budou tato onemocnění včas diagnostikována a úspěšně léčena. Tím se vyhnete pozdějším závažnějším komplikacím, které jsou často spojeny s bolestí a vysokou finanční náročností.

Hygienická instruktáž

Nedílnou součástí dentální hygieny je také tzv. 'hygienická instruktáž', při které s Vámi dentální hygienistka nacvičí efektivní techniku čištění zubů, poradí Vám s výběrem vhodného zubního kartáčku a zvolí pro Vás ideální velikost mezizubních kartáčků. Kromě výše zmíněných výkonů se s dentální hygienistkou můžete poradit o výběru kvalitních přípravků pro péči o dutinu ústní (zubní pasty, zubní gely, ústní vody,...) a dalších dentálních pomůcek (solo kartáček, zubní nit, elektrické zubní kartáčky,...).

Na věku nezáleží

Dentální hygiena je důležitá jak pro děti a dospívající, tak pro dospělé. V každém věku existuje riziko vzniku onemocnění dutiny ústní. Ačkoliv základní princip prevence onemocnění je v každém věku totožný, určité odlišnosti jsou pro jednotlivé etapy života rozdílné a mohou být také stěžejním faktorem pro zamezení vzniku komplikací.

Dentální hygiena u dětí
Dentální hygiena u dospívajících
Dentální hygiena v dospělosti
Dentální hygiena v těhotenství
Dentální hygiena a zubní implantáty

 

Příspěvky zdravotních pojištoven na dentální hygienu

111 VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ POJIŠŤOVNA Pouze pro těhotné ženy - příspěvek na dentální hygienu + pomůcky pro DH Až 1000Kč
201 VOJENSKÁ POJIŠŤOVNA Příspěvek pro všechny klienty, pouze na dentální hygienu 400Kč/rok
211 MINISTERSTVO VNITRA Příspěvek jen pro děti do 18 let 500Kč
207 OBOROVÁ POJIŠŤOVNA Příspěvek na dentální hygienu v rámci bodů VITAKARTY 192 – 1158 Kč pomůcky
553 – 4590 Kč hygiena
205 PRŮMYSLOVÁ POJIŠŤOVNA Příspěvek na dentální hygienu v rámci programu BONUS PLUS 500 Kč
213 REVÍRNÍ BRATRSKÁ POJIŠŤOVNA Příspěvek na DH od věku 7let a výše. Podmínka elektron. přístup 500 Kč

Neváhejte a objednejte se na první návštěvu dentální hygieny. Máme smlouvy se všemi zdravotními pojišťovnami v ČR a základní výkony jsou proto hrazené z Vašeho zdravotního pojištění.

Nadstandartní výkony a další stomatologická péče je poté zpoplatněna dle našeho Ceníku a jakékoliv další podrobnosti Vám rád sdělí některý z lékařů našeho týmu.