Adresa: Erbenova 32, 613 00 Brno
Dostupné parkování před budovou

Recepce: +420 773 520 511
E-mail: recepce@stomatologie-erbenova.cz

Jak probíhá dentální hygiena

V naší ordinaci se nemusíte ničeho bát. Jsme tu od toho, abychom vám s vaším problémem pomohli a jednou provždy jej vyléčili. Abychom však těmto problémům předešli, je potřeba nejprve se s dentální hygienou naučit pracovat. Od toho jsme tu také my a vše vám snadno vysvětlíme a naučíme vás se starat o svůj zdravý chrup. Jak tedy dentální hygiena probíhá? Kolik celkem stojí a co všechno vás u nás čeká?

Co vás čeká při dentální hygieně

Tolik v kostce to, jak to u nás probíhá. Tento problém ale není zase taková hračka, jak by mohl úvodní popis působit.

První návštěva dentální hygieny

Hned v úvodu dentální hygieny zkontrolujeme stav vaší ústní dutiny. Jednoduše vám vysvětlíme a především názorně ukážeme co je a co není v pořádku. Pokud najdeme něco v nepořádku, ihned vám vysvětlíme důvod vzniku, a jak tento problém společně vyřešíme. Zároveň vám ukážeme jak podobným problémům předcházet.

Ke své práci využíváme intraorální kameru, která upozorní na přítomnost plaku i zubního kamene. Právě tento nešvar nejčastěji způsobuje kazivost zubů, záněty dásní, parodontitidu a mnoho dalšího.

Ultrazvuk a odstranění plaku

Ultrazvukem a za pomoci ručních nástrojů odstraníme zmineralizované nánosy plaku, tedy zubního kamene. Jde o delší cyklus, který se hned při první návštěvě nemusí zdařit odstranit. Nebojte se, vždy vše vyřešíme tak, aby bylo dobře hlavně vám. Není třeba nikam spěchat a je lepší vzít zubní kámen skutečně poctivě.

Zaleštění povrchu zubů

Po úspěšném odstranění zubního kamene přichází na řadu zaleštění zubního povrchu. První možností je depurace zubů pomoví kartáčků a pasty, případně pískováním. Druhá metoda je výrazně účinnější.

Jak se o svůj chrup starat

Po úspěšném vyčištění celé vaší dutiny ústní si ukážeme, jak se o svůj chrup dále starat, abychom zamezili obnovy zubního kamene i ostatních zubních neduhů. Zároveň vám ukážeme nejlepší zubní kartáček, který vybereme doslova na míru vašim zubům a dásním. Společně s ním získáte i mezizubní kartáček dle požadované velikosti.

Důležité je opravdu dodržovat vše, co si řekneme. Půjde o naučení se nových zvyků při čištění zubů. Čím dříve však s kvalitní ústní hygienou začnete, tím lépe se bude dařit vám i vašim zubům.

Jak dlouho trvá první návštěva?

Je to velice individuální dle rozsahu poškození dutiny ústní. Ale zpravidla vše bývá okolo jedné hodiny s možností další návštěvy.

Nebojte se a kontaktujte nás

Opravdu se není čeho bát. O zubařích koluje spousta omylů a mýtů, ale my se je snažíme vyvracet především svými činy. Stomatologie Brno a pro jeho okolí je tu pro vás. Neváhejte a nezávazně zavolejte nebo napište na uvedené kontakty. Dentální hygiena Brno se těší na vaši návštěvu.